Vlnené deky z ovčej vlny Merino

Kvalitné vlnená deka sa Vám bude hodiť nielen pri sledovaní televízie. Pretože disponuje skvelými a hlavne prirodzene získanými vlastnosťami ovčej vlny, zaručí Vám, že aj keď ju použijete napríklad v lete, príjemne Vás zahreje zároveň sa však pod ňou nebudete potiť. Má totiž veľmi dobré termoregulačné schopnosti a je nádherne vzdušná. Ani ako alergik sa nemusíte obávať toho, že by ste jej pohodlie nemohli využiť. Deka z ovčej vlny je ku všetkému tiež antialergický.

Kvalitné vlnené deky zakúpite tiež na 4home.sk
Navyše pri použití kódu „AF5“ získate do 31. 12. 2022 zľavu 5 % na všetko! ?

Vlnené deky merino

Vlnené dekySú vyrobené zo 100% vlny, ktorej vlákna obsahujú merino. Osvetľujme si tento pojem. Merino je veľmi jemná ovčia vlna a jej kvalita ovplyvňuje celkovú kvalitu výrobku a tým nepriamo aj jeho cenu. Ak je merino hrubé, potom nás pravdepodobne bude nepríjemne hrýzť na koži. Takzvané čisté merino je 100% prírodným produktom, ktorý neovplyvňuje životné prostredie ak hovoríme napríklad o jeho recykláciu. Deky z ovčej vlny merino teda oplývajú veľkou jemnosťou a príjemne pôsobí aj na pokožku. Pretože je vlna pružná a má vysokú hrejivosť, je merino deka skvelým spoločníkom vo chvíľach, kedy si potrebujete oddýchnuť, zdriemnuť si, alebo sa skrátka zrelaxovať.

Ako merino deka zabraňuje poteniu

Deka zo 100% vlny dokáže zabrániť poteniu Vášho tela tým, že prijíma jeho vlhkosť, zároveň však disponuje skvelou vzdušnosťou, takže vlhkosť, ktorú absorbuje odovzdáva ďalej. Skvelé je, že tým neprichádza o jednu zo svojich výhod, teda o schopnosť zahriať aj nás.

Antibakteriálne účinky

Merino má prirodzené antibakteriálne účinky. Táto vlastnosť je skvelá aj v tom ohľade, že prispieva k tomu, aby sa vo vlne nedržali nepríjemné pachy. Nemusíte sa teda báť, že by Vaše merino deka mohla za nejaký čas napríklad nevôlou zapáchať.

Vlna obsahuje nám veľmi prospešný lanolín

deky z ovčej vlnyMožno viete, že práve lanolín má nezanedbateľne kladné účinky na naše kĺby, svaly i cievy. Užitočný je aj pre samotnú vlnu, pretože ju obohacuje o elastickosť, bráni tak jej nadmernej krehkosti a lámavosti. To priamo súvisí so znížením jej prašnosti.

Vlna bráni roztočom aj alergiám

A to tým, že v sebe spája a dokonale kombinuje tri obrovské výhody. Predstavme si teda:

 • schopnosť odvádzať vlhkosť
 • zabránenie prašnosti
 • horkosť lanolínu

Výsledkom tohto spojenia je efektívna zamedzenie roztočom v tom, aby si v nej pestovali svoje miesto na život. Vlna tak nie je prostredím, ktoré by podporovalo roztoče, ich existenciu, hromadenie ich exkremetů a následný vznik alergií alebo stupňovanie už prebiehajúcich alergických reakcií.

Moderný spôsob spracovania

Merino deka je tak kvalitné, že si bez debát zaslúži, aby bola spracovávaná najmodernejšou technológiou, ktorá jej neuberá na kvalite a zároveň jej pomôže vyniknúť.

Ovčie rúno áno, história hovorí za všetko

Už tisícročia naspäť bolo ovčie rúno využívané pre jeho hrejivé schopnosti. Dnešná doba volá po navrátení prírodných materiálov i nadobudnutých a preverených skúsenostiach, ktoré získali naši predkovia. Možno aj preto sú tiež deky z ovčieho rúna čoraz viac obľúbené. Práve ich schopnosti, ktoré blahodárne pôsobia na naše telo sú skutočne preslávené.

Deky z ovčieho rúna lieči

vlnená deka merinoÁno aj tak by sa to dalo jednoducho popísať. Tieto deky z ovčieho rúna ani v najmenšom nedráždi pokožku, a zároveň dokážu veľmi jemne masírovať nervové zakončenia nachádzajúce sa na Vašom tele. Veľmi účinne tiež znižujú napätie a bolesť. Majú schopnosť odstrániť kladné ióny, ktoré okrem iného súvisia s bolesťou hlavy a následnú únavou organizmu. Ovčie rúno tiež poskytuje nášmu telu tzv. Suché teplo (ktoré vzniká priamo pod rúnom a vďaka zahrievanie postihnutých miest nášho tela prispieva k ich pomalému uvoľňovaniu). Aj to veľkou mierou prispieva k zmierneniu bolestí chrbtice, svalov, kĺbov a chrbta. Zabraňuje prehriatiu aj podchladenie, dokáže liečiť alergie a v neposlednom rade dnes tiež často rozšírené astma.

Ako sa o vlnené deky správne starať

Pretože je ovčia vlna prírodným materiálom je jeho znečistenie pomerne neľahkou záležitosťou. Pokiaľ je ale údržby potrebné, môže pomôcť veľmi jednoduchý postup. Vlna má prirodzenú schopnosť sa na čerstvom vzduchu prečistiť, prípadne sa zbaviť aj zápachu. Odporúča sa teda jej vetranie na čerstvom vzduchu. Paradoxne jej tiež pomáha pokiaľ jej vyvetráte tiež za vlhkého počasia. Absorbuje do seba vzdušnú vlhkosť a tá veľmi účinne podporí jej samočistiace vlastnosti. Čo je ale priamo zakázané je vystavovať jej priamemu slnečnému žiareniu. Prejavilo by sa to jej žltnutím a stratila by svoju pružnosť. Raz za čas je dobré použiť prípravok s obsahom lanolínu, ktorý zriedite s vodou a vlnenou deku poprášite. Ak sa rozhodnete ju vyprať je najlepší variatnu využiť chemické čistenie. Pri jej praní použite vždy prostriedok ktorý obsahuje ovčí tuk, teda už spomínaný lanolín. Ten pomôže jej celkovej regenerácii, zabráni lámavosti vlny a zníži jej prašnosť.

Na záver si zhrňme kompletnú prínos diek vyrobených z ovčej vlny merino aj všetkých vlnených

  • skvelé termoregulačné vlastnosti
  • vzdušnosť
  • zabraňuje poteniu
  • obsahujú 100% merino
  • vysoká hrejivosť
  • vynikajúcu pružnosť
  • antibakteriálne a hojivé účinky
  • obsahujú lanolín
  • bráni roztočom poťažmo alergiám
  • nedráždi pokožku
 • znižujú napätie a bolesť hlavy

Deky z ovčej vlny lieči, ale aj zdobí

Užitočných vlastností vlnené deky ponúkajú skutočne mnoho. Dokážu ale tiež veľmi pekne oživiť ktorýkoľvek interiér. Sú štýlovo spracované a špeciálne prečesanie. Na výber je z mnohých variantov, využite teda Vašej fantázie. Ak si chcete dopriať skutočnú kvalitu, potom je čas využiť diek vyrábaných práve z čistého prírodného materiálu, ktorým ovčia vlna bezpochyby je.


Kúpte si kvalitné vlnenú deku do vášho bytu.

Kúpiť deku z ovčej vlny

Doprava zadarmo už pri nákupe nad 40€ ?