Prehozy a poťahy na postele

Aby bola posteľ ozajstnou posteľou, nie je dôležitý len správne zvoľna rošt, matrace či vankúš. Kľúčovým prvkom môže byť prekvapivo aj prehoz na posteľ – hoci z hľadiska funkcie takmer zanedbateľný, z hľadiska celkového estetického dojmu a príjemného prostredia našej spálne absolútne nevyhnutný.

Kvalitná prikrývky na posteľ kúpite tiež na 4home.sk
Navyše pri použití kódu „AF5“ získate do 31. 12. 2022 zľavu 5 % na všetko! ?

Aby sa nám dobre zaspávalo

Prehozy a poťahy na postele (jednolôžko alebo dvojlôžko) sú rafinovaným vynálezom, ktorý zdanlivo neplní iný účel ako pekne vyzerať. Avšak v prípade niečoho tak životne dôležitého, ako je spánok, je každý detail podstatný. Len sa skúste sami odpovedať na nasledujúce otázky: vleziete si večer radšej do rozestlaného a „rozvrkočeného“ hniezda, ktoré po celý deň zostalo v stave, v akom ste z neho ráno vstávali … alebo do ustlané a upravené postele s krásne hladkým prikrývkou, ktorý dolaďuje celkový dojem? Asi nie je zložité sa rozhodnúť. A takú lákavú posteľ si môžeme doma ľahko vytvoriť sami. Či už večer zaspávate v manželskej posteli alebo na obyčajné posteli pre jedného, zaslúžite si, aby bol váš spánok po všetkých stránkach čo možno najkvalitnejšie. A k tomu patrí aj krásna posteľ, na ktorej nesmie chýbať správne zvolený prehoz.

Vyberáme prikrývky na posteľ

Lacné prikrývky na dvojlôžkuPri výbere prehozu je dôležité mať na pamäti, že zdanlivo obyčajný kus látky (najčastejšie je bavlnený prehoz na posteľ, ale v poslednej dobe sú stále obľúbenejšie aj prikrývky z rôznych kombinovaných materiálov, napríklad bavlny s podielom polyesteru) dokáže úplne zmeniť interiér vašej spálne. Zaberá totiž väčšinu jej plochy a farebne býva väčšinou veľmi výrazný. Takýto prehoz fialový alebo zelený dnes už nepredstavuje žiadnu odvážnu variantu – naopak, jednofarebné prikrývky pomaly ustupujú do pozadia a svoje miesto prenechávajú zaujímavejším vzorom a najrôznejším dizajnovým motívom. Prikrývka tak môžete vybrať z nepreberné ponuky. Voľte srdcom, ale nezabudnite, že by farba či vzor mali ladiť so spálňou, predovšetkým s farbou na stenách.

Poobzerajte sa na internete

Pri nákupe prehozu na posteľ možno zistíte, že cenová ponuka sa pohybuje skôr vo vyššej hladine. Je to dané v prvom rade rozmery a množstvom použitej látky – také povlaky a prikrývky na široké manželské dvojlôžko už predsa len znamenajú oveľa viac práce pre krajčírky, hoci k výrobe sa dnes často používajú aj profesionálne stroje. Obvykle ide navyše o niekoľkovrstvý materiál, ktorého úprava nie je nijako ľahká. Luxusnejšie prikrývky môžu byť potrebné zložito prešívané.

Však neznamená to, že by sa nedali zohnať ani lacné prikrývky na posteľ. Ak je pre vás cena dôležitým kritériom, odporúčame pred samotným nákupom najskôr obhliadnuť internetovej ponuky a urobiť si prehľad o tom, aké sú vôbec možnosti. V prvom rade zistíte, že široký výber panuje nielen v oblasti vyššie spomínaných vzorov, motívov a farieb, ale aj rozmerov. Ak vlastníte teda posteľ trochu menej tradičné veľkosti, nemusíte sa obávať, že by ste ju nedokázali povléknout. Najobľúbenejšími rozmery sú v súčasnej dobe prikrývky 200 x 220 cm, ktoré dobre pasujú na klasickú manželskú posteľ.

Prikrývka na posteľ 220x240 cm
Kúpte si kvalitné prikrývka na posteľ.

Kúpiť prehoz na posteľ

Doprava zadarmo už pri nákupe nad 40€ ?