Luxusné damaškové obliečky

Spálňa by nebola kompletná bez kvalitného posteľnej bielizne. Kým prikrývky na posteľ dotvára celkový dojem z miestnosti a pomôžu doslova dielom okamihu celú spálňu opticky prevrátiť o sto osemdesiat stupňov, posteľná bielizeň je zase kľúčové pre kvalitný spánok a príjemný zážitok z zaspávanie. Zaboriť sa po celodennej námahe do mäkučkých a hebkých diek a zaspávať s pocitom maximálneho pohodlia, to je dôvod, prečo sa investície do kvalitného obliečky rozhodne vyplatí.

Luxusné damaškové obliečky kúpiť aj na 4home.sk
Navyše pri použití kódu „AF5“ získate do 31. 12. 2022 zľavu 5 % na všetko!?

Kde sa vzal damašek

damaškové obliečkyDamask patrí medzi jeden z najobľúbenejších materiálov používaných na obliečky. Niet divu – veď je vyrábaný veľmi náročnú a zdĺhavú ručné technikou tkania, ktorej výsledkom je mimoriadne jemná štruktúra s nezameniteľným povrchom, veľmi príjemná na dotyk. A v každom kúsku damaškového obliečky navyše môžete cítiť storočiam preverenú históriu. Podobne ako prácu tkáča patrí totiž aj damašok k textilným materiálom, ktoré ľudstvo vynašlo už pred dávnou dobou. Už v starovekej Číne sa spracovávalo prácu tkáča a ľan, postupne sa však prešlo k bavlne a pri tej už zostalo. V 12. storočí sa damašok dostal do Európy, a pretože jeho výroba bola významne zdokonalená v sýrskom hlavnom meste, nesie od tej doby rovnomenný názov. V súčasnosti sa kvalitný damašok vyrába z mercerovanej bavlny. Výsledkom je jednofarebná tkanina doplnená o prekrásnej veľkoplošné vzory (najčastejšie s kvetinovým motívom), ktoré môžu vzniknúť jedine špecifickým spôsobom tkania.
Damask je právom radený do kategórie luxusných materiálov, a ak budete vyberať damaškové obliečky, požadujte jedine to kvalitný – vyrábané tradičným spôsobom zo skutočnej bavlny a nie zo syntetických náhradiek.

Prečo damask patrí do spálne

Luxusné damaškové obliečky pristane každej spálni. Ak chcete pozdvihnúť svoj spánok na vyššiu úroveň, potom nie je lepší voľby, než skúsiť práve zmenu obliečky. Úplne zbytočné sú obavy, že damašok už vyšiel z módy. Pravdou síce je, že éra jeho najväčší obľuby panovala v prvej polovici dvadsiateho storočia, to ale neznamená, že by sa na jeho vlastnostiach niečo zmenilo. Ako svadobný dar síce dnes už nevesty dostávajú skôr elektronické pomôcky do kuchyne, ale keď si neviete rady, čím by ste mohli nastávajúce novomanželku potešiť, potom si môžete byť istí, že damašok jej urobí radosť. A vyberať navyše môžete z pestrej škály variantov – či už ide o farbu, rozmery alebo vzor.

Farby a vzory podľa vášho želania

luxusné damaškové obliečkyBiele damaškové obliečky už dávno nie je jedinou možnosťou pre tých, ktorí zatúžia po luxusnom objatí hebké bavlny. Možnosti sa rozšírili a svoju spálňu tak dnes môžete ozdobiť napríklad modrým či zeleným damaškom. Veľmi obľúbený je teplý vanilkový odtieň, ktorý vyčarí z vašej postele útulné útočisko, odkiaľ sa vám nebudete chcieť vstávať. Rovnako tak si do našich spální čoraz častejšie nachádza cestu napríklad tmavo vínová alebo netradičné mätová.
Vzhľadom na spôsob spracovania bavlny však bohužiaľ nie je možné zohnať viacfarebné – „strakaté“ damaškové obliečky. Ak teda náhodou na nejaké také narazíte, potom vedzte, že sa rozhodne nejedná o originálny textíliu. Damask je však typický špecifickým vzorovaním. Náročné vytkávané vzory tvoria na látke jemnú štruktúru, viditeľnú najlepšie z diaľky (dobre vyniknú teda pri celkovom pohľade na čerstvo prezlečenú posteľ). Najčastejšie sa jedná o kvetinové motívy. Náročné vytkávané vzory, tzv. Žakár, dotvárajú punc luxusu. Zvoliť môžete aj tzv. Atlas grádl – štruktúru jemných prúžkov, ktoré podčiarknuť eleganciu a budú pôsobiť nadčasovo. Vo vašej posteli sa bude damašok dobre vynímať, skombinujete ak ho s plachtou z jemného materiálu, napríklad jersey alebo saténu. Spánok potom bude skutočne splneným snom!

damaškové posteľná bielizeň
Kúpte si damaškové obliečky pre vaše pohodlie.

Kúpiť damaškové obliečky

Doprava zadarmo už pri nákupe nad 40€?