Ako vybrať poťah na sedačku

Praktická a pohodlná sedačka (alebo, ak chcete, pohovka, gauč, otoman, diván či trebárs sofa) by nemala chýbať v žiadnom obývacej izbe. Tento nábytok k základnému vybaveniu každej domácnosti a mnohých z nás slúži nielen ako pohodlné miesto na sedenie a relaxovanie napríklad pred televíziou, ale využívame ju aj ako posteľ a príležitostne aj k celej rade iných činností. To všetko sú dôvody, prečo je potrebné pri nákupe sedačky dbať nielen na celkové prevedenie (tj. Počet miest, možnosť rozkladanie pod.), Materiál alebo napríklad odolnosť, ale najmä na výber správneho poťahu.

Kvalitná prikrývky na sedacie súpravy kúpite tiež na 4home.cz.

Navyše pri použití kódu „AFC5“ získate do 30. 12. 2019 zľavu 5% na všetko! 🙂

 

Podľa čoho vyberaťpřehoz na sedačku

Ako sa však vyznať v širokej ponuke, ktorá je na trhu k dispozícii? Stačí navštíviť ľubovoľný obchod s nábytkom a zrak nás skoro prechádza z ohromného sortimentu sedačiek, ktorý nám obchodníci predkladajú. Už na začiatku ale môžeme vykonať základné rozdelenie – sedačky s koženým alebo textilným (látkovým) poťahom. Od oboch možno očakávať iné vlastnosti a z toho dôvodu si ich kupujeme za iným účelom. Už pri vstupe do obchodu je preto dobré mať premyslené odpovede na základné otázky: ide nám predovšetkým o praktickosť, alebo estetické účely? Kto bude sedačku najčastejšie využívať? Hrozí veľké riziko, že dôjde k znečisteniu poťahu (napríklad ak žijeme v domácnosti s deťmi alebo zvieratami, ktorá si rada brúsi pazúriky o nábytok)? Majte tiež na pamäti, že sedačka by v ideálnom prípade mala dobre ladiť s okolitým prostredím. A aj keď máte v hlave celkom presnú predstavu o tom, ako to vo vašej obývačke vyzerá, najlepšie urobíte, ak na nákup zamierite s fotografiou miesta, kam máte v pláne nový kus nábytku umiestniť. Napríklad farby sa tak zlaďujú oveľa lepšie a presnejšie.

Čo keď si vyberieme zle?

Väčšina sedačiek je k dispozícii v už hotovom prevedení, s ktorým nemôže zákazník nič urobiť. Niektorí výrobcovia ponúkajú niekoľko farebných variantov od rovnakých modelov (zvyčajne svetlé a tmaví verzia), ale v zásade platí, že ak neskôr zistíte, že sa vám zakúpená sedačka vlastne príliš nehodia k existujúcemu vybaveniu, máte tak trochu smolu. Alebo nie? Urobiť pri výbere novej sedačky chybu sa samozrejme môže poriadne predražiť. Ak z nejakého dôvodu nedopatrením zvolíte iný farebný odtieň, stále však nemusíte zúfať. Riešenie existuje a je vlastne celkom jednoduché.

Poťah umožní rýchlu zmenupřehoz na sedací soupravu

Rovnako široký, ako je výber sedačiek, je aj výber špeciálnych poťahov – a možno dokonca ešte širšie a bohatší. Poťahy na sedacie súpravy nie sú nič, za čo by sa ich majitelia museli hanbiť. Nejde o žiadne provizórne riešenie, treba sa s ním častejšie stretávame v domácnostiach, kde sedačkám hrozí zvýšené nebezpečenstvo. Takýto poťah však môže predstavovať docela štýlový interiérový doplnok, ktorý domácnosť pekne oživí prinesie vítanú zmenu. Ak nechcete kupovať celú novú pohovku, ale už sa skrátka nemôžete pozerať na to, čo všetko má za tie roky za sebou – ako je ošúchané, vyblednutá, či špinavá – ako mávnutím čarovného prútika bude všetko preč, keď ju prezlečiete do iného hávu.

Gauč ako nový

Napínacie poťahy na sedačky ponúkajú širokú paletu vzorov, farieb i materiálov, z ktorých si vyberie každý zákazník. Možno ich zakúpiť v štandardizovaných rozmeroch alebo si nechať ušiť na mieru presne pre vašej sedačku. Veľmi obľúbené sú v súčasnej dobe tzv. Napínacie poťahy na sedačky, ktoré sú zámerne šité tak, aby ich bolo možné roztiahnuť a prispôsobiť tak ich rozmery konkrétne sedačke, aby bolo potrebné pristúpiť k práci s ihlou a niťou a pracne celý poťah prešíva. Napínacie poťahy sedačku pevne obopnú, takže tá si zachová svoj pôvodný tvar a zároveň získa úplne nový vzhľad. Niektorí ľudia majú v zásobe poťahov rovno niekoľko a pravidelne ich striedajú, aby ich domácnosť stále vyzerala ako nová. Netreba pripomínať, že s použitím nového poťahu na pohovku oživíte nielen samotnú sedačku, ale poťažmo celú miestnosť, v ktorej sa nachádza.

přehoz na sedací soupravu
Kúpte si pohodlný poťah na sedačku
a

Zakúpiť poťah na sedaciu súpravu

Doprava zadarmo už pri nákupe nad 40 Euro 😉